Dzieci wykonujące prace plastyczne przy stole.

Podczas zajęć wrześniowych dorośli poznali turecką sztukę barwienia papieru Ebru, a podczas kolejnych spotkań wykonywane były sploty makramowe na słojach.

Obrazki linorytu wykonane przez dzieci

Tegoroczne zajęcia wakacyjne odbywały się na powietrzu, na Błoniach w Jonkowie we wtorki i czwartki, natomiast zajęcia dla dorosłych odbywały się co tydzień w czwartek.

Głowy kotków wykonanych przez dzieci z masy solnej

W marcu, jeszcze przed ogłoszeniem stanu pandemii, zdążyliśmy wykonać pastelowe i olejne prace plastyczne, zrobiliśmy koty z masy solnej i śliczne kotki z kolorowych materiałów.

Linie namalowane pastelami w różnych kolorach

W marcu zapraszam do malowania pastelami, wykonamy też koty z masy i z materiałów. Wykonamy wyklejankę z kotami w tle. Na kartonowym drzewie umieścimy wizerunki naszych rodzimych ptaków.

Kłębki wełny w różnych kolorach

Miesiąc luty rozpoczęliśmy od wykonania kuli dekoracyjnych cotton balls z kolorowych kordonków (na życzenie dzieci powtórzyłam zajęcia z ferii). Zajęło to trochę czasu ale ostatecznie kolorowe kule jako klosze do oświetlenia ledowego zostały wykonane.

Widok z lotu ptaka na dwa serduszka wycięte z filcu leżące na stole

W czasie popołudniowych zajęć w lutym, zajmiemy się wykonaniem lampionów z Lasagne i zrobimy kule cotton balls na balonach. Wykonamy kartki walentynkowe oraz serduszka na rozmaite sposoby. Zachęcam również do wykonania kolorowych mas plastycznych do zabawy w wyciskanie i formowanie. Zapraszam do uczestnictwa w świetlicowych grach stolikowych i zabawach.

Kolorowe kartki papieru, nożyczki i długopis

Ferie zimowe rozpoczęły się w poniedziałek 20 stycznia. Zajęcia tego dnia odbywały się w bibliotece gminnej, w której przy użyciu maszynki do scrapbookingu i wykrojników wykonane zostały kartki okolicznościowe oraz zakładki do książek.

Aniołek wykonany ze słomek i włóczki

Po feriach świątecznych dzieci wróciły na zajęcia w świetlicy z nową energią. Na zajęciach wykonane zostały aniołki oraz góry ze stożków papierowych, ostatecznie sklejanie stożków okazało się nie takie trudne jak początkowo dzieci zakładały.

Aniołek i gwiazda wykonane ze słomek

W styczniu zapraszam na zajęcia, podczas których wykonamy anioły postanowień, makietę gór i zmierzymy się z wykonaniem kalendarza. W nowym roku przyjrzymy się pieniądzom, porozmawiamy o świadomej konsumpcji, kontroli i oszczędzaniu, w ramach edukacji finansowej stworzymy mały poradnik dla młodego użytkownika pieniędzy. Zapraszam.