ŚWIETLICA JONKOWO

      PN    WT    ŚR    CZ    PT     SO  
Godziny otwarcia  

13:00

18:00 

13:00

18:00

13:00

18:00

13:00

18:00

13:00

18:00

UWAGA: W OKRESIE WAKACYJNYM ŚWIETLICA CZYNNA W GODZ. 9:00 - 15:00
 

 

Zapraszam na zajęcia podczas których popracujemy z masą papierową. Przyjrzymy się tworzywom sztucznym i zastanowimy nad ich rolą w naszym życiu. Pastelami olejnymi i suchymi pokolorujemy co się da ! Znajdziemy zastosowanie dla przeterminowanych suchych produktów np. makaronu. Zapraszam również na zajęcia ruchowe.

MT

W majowe, poniedziałkowe popołudnia odbywały się zajęcia z Panią Danusią, która nadal uczy dzieci robić na drutach. Podczas tych zajęć znalazł się czas na zabawę, dzieci wykonały laleczki z włóczki.

W maju zapraszam na zajęcia podczas których przygotujemy obrazki z odlewów gipsowych, które po wyschnięciu zostaną pomalowane. Ze słoiczków wykonamy pojemniki na przyprawy, uszyjemy zabawki dla zwierząt oraz pacynki - laleczki na paluszek. Wykonamy upominki dla mam oraz odkryjemy rolę koła w malarstwie. Zapraszam.

MT

Kwietniowe zajęcia zdominowała tematyka świąteczna. Zajmowaliśmy się projektowaniem kartek świątecznych, ozdabialiśmy jaja i tekturowe króliczki.

W kwietniu zapraszam na zajęcia w Jonkowie, podczas których przygotowywać będziemy przeróżne dekoracje świąteczne; kartki wielkanocne, zajączki, kurki i oczywiście ozdabiane różnymi metodami jajeczka. Serdecznie zapraszam również na warsztaty ! Po świętach zapraszam do uczestnictwa w konkursie plastycznym : Nasza Ziemia !

MT

Podczas marcowych zajęć podopieczni świetlicy malowali farbami akrylowymi na różnych materiałach ; na drewnie, folii i płycie. Z drewnianych spinaczy dzieci zrobiły kolorowe ozdobne spinacze, które do dziś pięknie prezentują się na gałązkach w świetlicy.

W marcu zapraszam na zajęcia, podczas których wykonywane będą kwiatowe dekoracje na taśmie i na kulach. Pokaże w jaki sposób zrobić atrakcyjne osłonki na doniczki oraz ślimaczki i inne robaczki z drucika kreatywnego. Wspólnie odkryjemy praktyczne zastosowanie masy solnej wykonując podstawki z drucikiem na karteczki z informacjami. Niepotrzebne pudełeczka też się przydadzą, bo spróbujemy je przeobrazić. Odbędą się zajęcia na których będziemy nakładali farby akrylowe na różne materiały a w poniedziałki nadal będziemy robić na drutach. Na pewno znajdziemy czas na zabawę i zajęcia ruchowe. Serdecznie zapraszam !

MT

W lutym, po feriach chętne dzieci nadal uczyły się robić na drutach, oczka prawe nie stanowią już większego problemu a na lewe przyjdzie czas. Podczas zajęć dzieci ozdabiały serduszka w różny sposób.

W dniach od 13.02.2017 do 15.02.2017 świetlica nieczynna z powodu urlopu.

W lutym nadal będą kontynuowane poniedziałkowe spotkania z Panią Danusią, która odkrywa przed uczestnikami zajęć tajemnice robótek na drutach. Zapraszam również na zajęcia podczas których wykonamy przeróżne serduszka; białe (śnieżne), czerwone, na druciku i tasiemce. W planie są zimowe pejzaże malowane na sklejce oraz film edukacyjny o obowiązkach i prawach dzieci i rodziców. W miarę możliwości będziemy spędzać czas również na powietrzu ! Zapraszam.

W styczniu dzieci sklejały i malowały anioły z postanowieniami noworocznymi. Dużo pracy i energii dzieci włożyły w utworzenie kart kalendarza na nowy rok. Z gałązek oklejanych sztucznym śniegiem powstały zimowe drzewka.

W styczniu serdecznie zapraszam na zajęcia podczas których każdy będzie mógł zrobić anioła postanowienia noworocznego! Postanowienia noworoczne wywołują różne reakcje ale jeśli mają służyć czemuś dobremu to warto spróbować. Aniołek ma tylko przypominać o postanowieniu. W styczniu chciałabym wprowadzić elementy ruchu rozwijającego, bo kiedyś ktoś powiedział że ruch jest dobry na wszystko ! Zapraszam do wykonania kart kalendarza i zimowych drzewek z gałązek. Zajmiemy się również przygotowaniem drobnych upominków dla Babć i Dziadków.

MT