Kolejny raz ruszamy z akcją "Teatr za GROSZE". Prosimy o udostępnianie informacji.

plakat teatr a4 02 padziernik

122222 KOPIA

20170907

 

NIKT NIE JEST DOSKONAŁY

To komedia, która bawi, śmieszy i nigdy się nie starzeje. W Wielkiej Brytanii, Australii i całej Europie tekst Simona Williamsa „Nikt nie jest doskonały” został uznany za klasykę komedii romantycznej. Autor wpadł na pomysł scenariusza, po rozmowie z własną agentką, która na wieść, że planuje napisać komedię romantyczną skonstatowała:  ależ faceci nie piszą romansów!. I tak na przekór tej opinii autor stworzył postać Leona.

Nikt i nic w życiu Leona nie jest doskonałe, żona odeszła, dorastającą córka Dee Dee zaczęła palić papierosy, a do tego jego ojciec Gus, rubaszny i niesforny pomimo wieku, drażni go swoją ekscentryczną naturą i towarzyskimi ekscesami. Leon jest introwertykiem, nudnym statystykiem, ale posiada talent…. niestety też niedoskonały, bo to talent do pisania romantycznych powieści. To iście niemęskie zajęcie ukrywa pod kobiecym pseudonimem Marty Banbury i bez nadziei na sukces wysyła swoje teksty do kobiecych wydawnictw.

Nikt nie przewidział, że pewnego dnia życie Leona zmieni jeden telefon z wydawnictwa „MJW”- powieść Marty Banbury została nagrodzona w konkursie najlepiej napisanych powieści dla kobiet, za którą autorka może otrzymać ogromną nagrodę… Sic! Cokolwiek by o Marcie Banbury nie mówić, to Marta kobietą nie jest… Szansa uzyskania nagrody może lec w gruzach, chyba że… wyjścia nie ma… Leon musi przebrać się za kobietę!

Na scenach wielu teatrów roi się od takich przebieranek, ale ten popularny gag wciąż bardzo bawi publiczność teatralną i filmową. Przypomnijmy sobie uroczą polską komedię z 1972 roku „Poszukiwany, poszukiwana”, czy genialnego Dustina Hoffmana w filmie „Tootsie”,  albo klasyk „Pół żartem, pół serio”, w którym Jack Lemmon i Tony Curtis, w przebraniu kobiecym, bawili nas do łez, aby w ostatniej sekwencji filmu Joe. E. Brown mógł powiedzieć „NIKT NIE JEST DOSKONAŁY”.

Obsada:

MARTA CHODOROWSKA/MAGDALENA WALIGÓRSKA w roli pięknej Harriet Copeland

WOJCIECH BŁACH/JACEK ROZENEK to uroczy, statystycznie nieśmiały Leonard

MICHALINA SOSNA/MARTA CHODOROWSKA  w roli żywiołowej nastolatki  Dee Dee

ZDZISŁAW WARDEJN/WOJCIECH DURIASZ to Dziadek Gus, rubaszny i zabawny

Twórcy:

Autor: Simon Williams

Reżyseria: Piotr Dąbrowski

Współpraca reżyserska: Zdzisław Wardejn

Scenografia: Justyna Joniec

Kostiumy: Sylwester Krupiński

Przekład: Elżbieta Woźniak

 

 

UWAGA! W przypadku opadów deszczu impreza przeniesiona zostanie do Gminnej Biblioteki Publicznej w Jonkowie. 
nc plakat wesele gok

Doynki Gminne 2017 paint

W piątek 18 siepnia rusza trzecia edycja Festiwalu Koloryt. Zapraszamy do wzięcia udziału. Więcej informacji i szczegółow na plakacie i fanpagu Koloryt

Informujemy, że w dniu 14 sierpnia (poniedziałek) Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Jonkowie  będą nieczynne.

 

Zaczynamy już w niedziele 6 sierpnia o godz.18 – otwarciem dużej wystawy Warmińskiej pracowni ikony w Teatrze Węgajty, następne wydarzenia otwarte dla publiczności to spotkanie z wykładami i koncertem 10 sierpnia o godz.17 w Górowie Iławeckim i podsumowanie pierwszej części warsztatów śpiewu- koncert z wykładem 11 sierpnia o godz.19 w Teatrze Węgajty. To spotkanie warsztatowe w tym roku jest też ostatnim wydarzeniem domykającym nasz projekt “Cresta 2017 – Artystyczna wędrówka granią na szlaku pogranicza kultur między Ukrainą, Białorusią i Polską” i w związku z tym mamy gości ze Lwowa-wszystkie informacje w folderze poniżej. Zapraszamy!

Informujemy, że w dniach 3-7 lipca 2017 r. biblioteka w Jonkowie będzie czynna od 10:00 do 18:00. Za utrudnienia przepraszamy.

Szanowni Państwo. Mamy zaszczyt poinformować Was i zaprosić do uczestnictwa w imprezach przygotowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Jonkowie lub przez nas współorganizowanych i wspieranych. Niniejsza propozycja obejmuje wydarzenia do końca października 2017 r. Szczegółowe informacje będą publikowane systematycznie na stronie internetowej i fanpage’u: facebook/GokJonkowo.

Zapraszamy do udziału w II Pikniku Historycznym. Tegoroczna edycja odbędzie się 1 lipca. Początek godz. 12:00

Teatr Węgajty zaprasza na niesamowitą wakacyjną, dwutygodniową przygodę teatralną pt.: Laboratorium Lokalne.