24.04.2018 w Domu Strażaka w Jonkowie odbyły się eliminacje gminne 36. Konkursu Recytatorskiego "Spotkania z Poezją". Gratulujemy wszystkim uczestnikom! Przygotowaniem wydarzenia zajął się Gok Jonkowo we współpracy ze Szkołą Podstawową we Wrzesinie, godnie i w sposób niezastąpiony, reprezentowaną przez Panią Izabelę Kędzierzawską. Bardzo Pani Izie dziękujemy!

GALERIA ZDJĘĆ>>

 

20180425

CONVIVIUM TEATRALNE – POKAZY, UCZTY, SPOTKANIA
Węgajty, 28. – 30. 04. 2018

28.04. 
17.00: Kołowrotek – spektakl o inności, widzianej z perspektywy nastolatków, w wykonaniu grupy „No i dobra” Klubu 22. BLT Malbork pod kierunkiem Dominiki Grendy 
18.00: Duety – Koncert/performens na klarnet, akordeon, skrzypce i głos ludzki w wykonaniu Erdmute i Wacława Sobaszków 

po koncercie: El Moto Loco presents – pokaz zdjęć Motiego, kulinaria czeczeńskie, jam session, filmy z dokumentacji Innej Szkoły Teatralnej 

(więcej szczegółów niżej

29.04.
10.30: Zatańczysz ze mną? - warsztat /spotkanie przeznaczone dla osób z różnymi umiejętnościami motorycznymi, w każdym wieku, prowadzony przez Justynę Wielgus (ilość miejsc ograniczona, prosimy o zgłoszenia na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
14.00: przerwa obiadowa 
15.00: herbatka i muzykowanie
16.30: spotkania grup roboczych – Latający Kolektyw Wioski Teatralnej, Archiwum, Złoty Gołąb

30.04.
10.30: spotkania grup roboczych c.d. 
13.30: przerwa obiadowa
14.45: Iwona – otwarta próba Teatru Potrzebnego Jonkowo / Węgajty (ilość miejsc ograniczona, prosimy o zgłoszenia na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)


KOŁOWROTEK
Przedstawienie pokazuje świat, w którym większość ustala zasady i narzucają je innym. Stawiają poprzeczkę bardzo wysoko, ponieważ jeśli ktoś się nie dostosuje, zostaje wykluczony ze społeczeństwa. Spektakl przedstawia problem, który istnieje nadal, mimo że ludzkość pozornie ruszyła naprzód dawno temu. "Kołowrotek" traktuje o problemie inności i braku tolerancji, których mechanizmy bez względu na czas i miejsce są wciąż takie same.
Grupa teatralna "No i Dobra!" to młodzież w wieku 14-17 działająca przy Klubie 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku. 
DUETY
Od motywów tradycyjnych, pieśni jidysz, nigunów, frejlachsów, do własnych kompozycji, stworzonych jako muzyka do spektakli, do tekstów autorów takich, jak Mendel z Kocka, Ludwig Wittgenstein, Zygmunt Bauman, Paul Scherer, Krzysztof Wrona i innych.
Przebieg koncertu jest odbiciem idei programowej, towarzyszącej w ostatnim czasie naszej działalności teatralnej: „źródła i przyszłość”. Zaczynamy od najdawniejszych rodzajów muzyki, przechodząc do najnowszych i najaktualniejszych.
Wśród tych nowszych … „pierwsza melodia jest do słów z epokowego traktatu filozofa Ludwiga Wittgensteina: O czym nie można mówić, o tym trzeba milczeć”. Grajek sam dodaje takie uzupełnienie własne: „O czym nie wolno milczeć, o tym trzeba mówić”. I to jest klucz do sedna pracy Teatru Węgajty i Wacława Sobaszka (może i całego naszego pokolenia, które kończy teraz sześćdziesiąt lat). Z jednej strony nieortodoksyjny mistycyzm, panteizm, skupienie na bogactwie prostego życia, twórcze wykorzystywanie tego, co widzialne (skoro głębia życia i świata jest na powierzchni – trzeba jednak nauczyć się świadomie widzieć) a z drugiej – zaangażowanie w obronę wartości humanistycznych, ludzkich, etycznych, pogłębianie odpowiedzialności za to życie, które jest naszym światem.” 
(Kazimierz Brakoniecki, w: J. Trattner, Sofa, Polnische Sofafahrten, s. 89)

EL MOTO LOCO PRESENTS
Autorem prezentacji jest Moti – fotografik, nauczyciel hebrajskiego, twórca biżuterii, mim, tancerz oraz wieloletni przyjaciel i współpracownik Teatru Węgajty (spektakle Ziemia B, Ogień, kryzys, dworzec centralny, Powietrze e(ks)misje).

 part

 

zdjęcie: Mikołaj Starzyński

Kolejny raz ruszamy z akcją "Teatr za GROSZE". Prosimy o udostępnianie informacji.

plakat teatr b2 02 2018 fb 2

Informujemy, że w dniu 30 marca (piątek) Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Jonkowie  będą czynne do godziny 1600.

wenisa robotki

Masz w swojej miejscowości miejsce na warsztaty i chciałbyś, żeby instruktor przyjechał bliżej Twojego domu? Skontaktuj się z nami!

Postaramy się wyjść naprzeciw Twoim oczekiwaniom. Pamiętaj jednak że musi utworzyć się grupa z minimum 10 osobami.

Zapisy zbieramy do końca marca pod nr. Tel: 89 670 69 22

 

Warsztaty tańca nowoczesnego

Taniec to twoja pasja? Muzyka sprawia, że płyniesz na parkiecie? Chcesz wyrazić w ruchu swoje emocje?

Te warsztaty są właśnie dla Ciebie!

Zapisz się już dziś!

W ramach wędrownej pracowni artystycznej zapraszamy na zajęcia z tańca nowoczesnego!

Zajęcia prowadzi wykwalifikowana instruktorka:

Gdzie: Szkoła Podstawowa w Jonkowie.

Kiedy: Środy o 17:00

Koszt warsztatów: (4 razy w miesiącu)- 25zł

Zbieramy również grupę dzieci od 4 do 7 lat(potrzeba minimum 10 osób).

Prowadzący: 

Lena Kuczyńska - instruktorka tańca współczesnego. Przez wiele lat związana z Teatrem Tańca i Zespołem Pieśni i Tańca „Kortowo”. Jako koordynator i choreograf Teatru „Autentyczni My” wielokrotnie występowała na deskach m.in. Teatru im. Stefana Jaracza. Ze swoimi podopiecznymi z grupy teatralnej zdobyła wiele nagród, np. I nagrodę w ogólnopolskim konkursie Uczniowskich Zespołów Teatralnych. Instruktorka tańca klasycznego z elementami rytmiki i stretchingu. Z zamiłowania tancerka tańców ludowych i narodowych. Swoją pasję rozwija w założonej przez siebie FEST Fundacji, krzewiąc folklor oraz tworząc artystyczne pokazy taneczne. Jako wieloletni specjalista zajęć terapii tańcem stawia na indywidualne podejście, kreatywność i swobodę w pracy, która daje wiele satysfakcji.

 

Warsztaty gitary klasycznej

Zawsze chciałeś brzdękać na gitarze? Marzysz by przygrywać na imprezach? A może pragniesz założyć własny zespół? Dziś możesz zrealizować swoje marzenia! Weź udział w warsztatach gitarowych!

W ramach wędrownej pracowni artystycznej, zapraszamy na indywidualne oraz grupowe warsztaty gry na gitarze klasycznej. Nasze zajęcia to zabawa z instrumentem i muzyką.

Spotkania są ustalane indywidualnie i dostosowane do poszczególnych uczestników oraz ich umiejętności i możliwości.

Koszt warsztatów-25 zł miesięcznie(cena obejmuje 4 spotkania w miesiącu).

Nie masz własnego instrumentu? Nie martw się. Pożyczymy Ci!

Prowadzący: 

Piotr Kędzierzawski - gitarzysta udzielający się w różnych projektach muzycznych. Członek zespołów takich jak Epidemia, The Beat. Od 18 lat związany z zespołem Hunter. Gitarzysta i współautor wydawnictw zespołu. Posiada wielkie doświadczenie studyjne oraz sceniczne.

 

Warsztaty bębniarskie

Poczuj z nami własny rytm, płynący z głębi twego serca! Przyjdź i zagraj z nami na bębnach!

Wędrowna pracowania artystyczna zaprasza na warsztaty bębniarskie! Praca z bębnami to nauka rytmiki, koordynacja obu półkul mózgowych. Odkrywanie własnych talentów i przede wszystkim świetna zabawa!

Tworzymy grupę bębniarską. Zapisy trwają do końca marca. Do rozpoczęcia zajęć potrzeba minimum 5 osób.

Gdzie: Gminny Ośrodek Kultury, ul. Klonowa 2 Jonkowo

Koszt warsztatów-25zł za miesiąc(4 zajęcia po 1,5 godziny).

 

Warsztaty fotografii analogowej

Wędrowna pracowania artystyczna zaprasza na warsztaty fotografii analogowej! Lubisz robić zdjęcia? Masz zawsze pod ręką aparat? Chcesz doskonalić swoje umiejętności? Pracować w profesjonalnym studio fotograficznym? Spróbować czegoś nowego? Zapisz się na nasze zajęcia!

Podczas spotkań dowiesz się jak pracuje się na aparatach analogowych. Nauczysz się pracy w profesjonalnym studio. Weźmiesz udział w sesjach portretowych, plenerowych i innych. Poznasz pracę w ciemni fotograficznej. Rozwiniesz swoje umiejętności fotograficzne.

Zapewniamy aparaty(jeśli masz swój sprzęt fotograficzny możesz go także brać na zajęcia), profesjonalne studio oraz sprzęt potrzebny do zrobienia i wywoływania zdjęć.

Zajęcia poprowadzi wykwalifikowany instruktor.

Tworzymy grupę fotograficzną Zapisy trwają do końca marca. Do rozpoczęcia zajęć potrzeba minimum 5 osób,

Koszt warsztatów- 25 zł miesiąc(4 zajęcia po 1,5 godziny).

Prowadzący: 

Arkadiusz Dziczek - fotograf i instruktor fotografii, laureat międzynarodowych konkursów fotograficznych m.in. BBC Online Photographer of the Year 2004, Konkursu Światowej Organizacji Zdrowia oraz konkursu fotograficznego ONZ International Year of the Family.  Wielokrotny stypendysta Ministra Kultury, zdobywca prestiżowych nagród z dziedziny fotografii, absolwent Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie na kierunku Pedagogika i Wychowanie Artystyczne. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi - fotografię. W Olsztynie prowadzi cykliczne, autorskie warsztaty fotoreportażu. Prezes Mazurskiego Stowarzyszenia Ekologiczno-Kulturalnego Wataha. Pomysłodawca i realizator licznych projektów z zakresu edukacji kulturalnej i artystycznej. Animator I edycji pilotażowego olsztyńskiego projektu "Podwórka z Natury" . Pasjonat kulinariów zakorzenionych w tradycjach Warmińsko-Mazurskich. Więcej informacji o prowadzącym: arekdziczek.blogspot.com/

Warsztaty teatralne

Lubisz teatr i chcesz rozwijać swoje umiejętności aktorskie w dziedzinie improwizacji? Chcesz przełamać swoją wstydliwość? Chcesz nauczyć się używać swoich emocji i głosu? Chcesz współpracować z innymi twórczymi ludźmi? To zajęcia w sam raz dla Ciebie!

Wędrowna pracowania artystyczna zaprasza na warsztaty teatralne!

Na warsztatach będziemy używać różnorodnych technik improwizacji. Zajęcia będą dynamiczne, pełne ekspresji i emocji. Wniosą w twoje życie mnóstwo pozytywnej energii! Przyjdź i przełam własne ograniczenia!

Zapisy trwają do końca marca.

Do rozpoczęcia zajęć potrzeba minimum 10 osób.

Koszt warsztatów- 25 zł miesiąc(4 zajęcia po 1,5 godziny)

Prowadzący: 

Robert Sanetra - student roku dyplomowego w Policealnym Studium Aktorskim przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Od wielu lat działa w grupie improwizacyjnej Słabo TO Widzę w Teatrze Ochoty w Warszawie. Doświadczenie w pracy teatralnej z młodzieżą w Pałacu Młodzieży w Warszawie. W zajęciach wykorzystuje swoje doświadczenie w improwizacji, będącej narzędziem do otwierania i przełamywania młodych ludzi. Zaprasza wszystkich odważnych i wycofanych, pewnych i niepewnych, utalentowanych i tych z łatą "drewnianych". Każdy wyniesie z tych zajęć coś dla siebie."

 

plakat warsztaty NOWE DZIALANIA 2018 kopia kolory

Już po raz piąty zapraszamy na warsztaty Wielkanocne! Przygotuj się razem z nami do Świąt! Zabierz ze sobą mamę, wujka, babcie, sąsiada i samotną sąsiadkę!

Pamiętaj że Święta, to czas dobra i miłości! Biorąc udział w naszej akcji,  możesz pomóc Michalinie, która cierpi na nowotwór! Dorzuć trochę dobra do puszki! Niech ta Wielkanoc będzie kolorowa także dla Misi i jej rodziny! 

Już dziś zarezerwuj sobie czas, będziemy na Ciebie czekać!

Kiedy? 24 marca 2018r. O której? W godzinach 11.00-14.00. Gdzie? W Domu Strażaka w Jonkowie.

Co oferujemy? Tworzenie: niepowtarzalnych palm wielkanocnych,  niebanalnych ozdobnych, zajączków z siana,  fantazyjnych jajek wielkanocnych,  różnorodnych ozdób świątecznych.

Oprócz tego:  słodkości (pieniądze z ich sprzedaży trafią na konto Michaliny),  gry planszowe

Zaczarujmy razem tegoroczne Święta!

plakat warsztaty KOPIA 2018 150

walentynki

Gminny Ośrodek Kultury w Jonkowie zaprasza na wspólne spędzenie ferii zimowych w świetlicach wiejskich. Na chętnych czeka wiele atrakcji, wspólne spotkania, wyjazdy, warsztaty oraz liczne zajęcia manualne.

HARMONOGRAM ZAJĘĆ W POSZCZEGÓLNYCH ŚWIETLICACH ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ >>TUTAJ >>

 

20180123